Springtime Tallahassee 10K/1M, April 1, 2006

Awards ~ 10K ~ 1M ~ Teams

                ********** RUNNERS AWARDS LIST **********
            ********** FEMALE OVERALL RUN RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Vicky Gill                  F  25 Tallahassee        FL   34:36  5:35
   2 Titova Tatiana              F  40 Gainesville        FL   36:21  5:51
   3 Lara Shaw                   F  33 Tallahassee        FL   37:36  6:03
             ********** MALE OVERALL RUN RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Joey Zins                   M  26 Tallahassee        FL   33:25  5:23
   2 Charlie Johnson             M  26 Tallahassee        FL   35:22  5:42
   3 Carl Nordhielm              M  43 Tallahassee        FL   36:14  5:50
            ********** FEMALE MASTERS RUN RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Sarah Docter- Willia        F  41 Tallahassee        FL   37:58  6:07
             ********** MALE MASTERS RUN RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Tim Unger                   M  46 Tallahassee        FL   36:18  5:51
         ********** FEMALE GRAND MASTERS RUN RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Janice Hochstein            F  55 Tallahassee        FL   48:46  7:51
          ********** MALE GRAND MASTERS RUN RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 David Yon                   M  50 Tallahassee        FL   38:32  6:12
         ********** PHYSICALLY CHALLENGED AWARDS LIST **********
   ********** FEMALE PHYSICALLY CHALLENGED  OVERALL RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
    ********** MALE PHYSICALLY CHALLENGED  OVERALL RESULTS **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 David Bigoney               M  32 Tallahassee        FL   55:38  8:58
                 ********** MILE RUN RESULTS **********
            ********** FEMALE MILE OVERALL RESULTS **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Lily Williams               F  11 11                          6:00
             ********** MALE MILE OVERALL RESULTS **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Taylor Buzzard              M  12 12 Tallahassee        FL    5:57
      ********** FUN STATION ONE MILER AGE GROUP RESULTS **********
  ********** FUN STATION ONE MILER FEMALE AGE GROUP:  1 - 6 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Caroline Campbell           F   6  6 Tallahassee        FL    8:28
   2 Sara Hearn                  F   6  6 Tallahassee        FL   11:12
   3 Casey Easterling            F   5  5 Tallahassee        FL   11:52
   ********** FUN STATION ONE MILER MALE AGE GROUP:  1 - 6 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Jake Scott                  M   6  6 Tallahassee        FL    8:09
   2 Joshua Liles                M   6  6 Tallahassee        FL    8:32
   3 Alexander Bowman            M   5  5 Tallahassee        FL    8:48
  ********** FUN STATION ONE MILER FEMALE AGE GROUP:  7 - 8 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Katie Whitworth             F   8  8 Tallahassee        FL    6:46
   2 Katherine Dixon             F   7  7 Tallahassee        FL    8:34
   3 Gabrielle Rancourt          F   7  7 Tallahassee        FL    9:36
   ********** FUN STATION ONE MILER MALE AGE GROUP:  7 - 8 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Wyatt Rancourt              M   7  7 Tallahassee        FL    7:07
   2 Danny Manausa               M   7  7 Tallahassee        FL    7:29
   3 McKay Moulton               M   8  8 Tallahassee        FL    7:53
  ********** FUN STATION ONE MILER FEMALE AGE GROUP:  9 - 10 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Breanna Bruner              F  10 10 Tallahassee        FL    7:37
   2 Cheslyn Donaldson           F   9  9 Tallahassee        FL    8:12
   3 MacKenzie Chesnutt          F   9  9 Tallahassee        FL    8:13
   ********** FUN STATION ONE MILER MALE AGE GROUP:  9 - 10 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Nick Dietrich               M   9  9 Tallahassee        FL    6:35
   2 Chad Manausa                M   9  9 Tallahassee        FL    6:58
   3 Hunter Scott                M   9  9 Tallahassee        FL    7:13
 ********** FUN STATION ONE MILER FEMALE AGE GROUP:  11 - 12 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Jenny Johnson               F  12 12 Tallahassee        FL    7:52
   2 Megan Bailey                F  12 12 Tallahassee        FL    8:01
   3 Bayla Morris                F  12 12 Tallahassee        FL    8:10
  ********** FUN STATION ONE MILER MALE AGE GROUP:  11 - 12 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Nick Minno                  M  11 11 Tallahassee        FL    6:26
   2 Dillon Andrews              M  12 12 Tallahassee        FL    6:34
   3 Brett Mc Neill              M  11 11 Tallahassee        FL    6:54
 ********** FUN STATION ONE MILER FEMALE AGE GROUP:  13 - 14 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Alli Clarke                 F  14 14 Tallahassee        FL    7:02
   2 Ashira Morris               F  14 14 Tallahassee        FL    7:09
   3 Caroline Showalter          F  14 14 Tallahassee        FL    7:10
  ********** FUN STATION ONE MILER MALE AGE GROUP:  13 - 14 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 James Herzog                M  14 14 Tallahassee        FL    6:02
   2 Alex MacK                   M  13 13 Tallahassee        FL    7:38
   3 Phillip Isenberg            M  13 13 Tallahassee        FL    9:07
 ********** FUN STATION ONE MILER FEMALE AGE GROUP:  15 - 16 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Ann Dietrich                F  16 16 Tallahassee        FL    7:30
   2 Anna Occhiuzzo              F  15 15 Tallahassee        FL   10:07
   3 Lydia Picerne               F  15 15 Tallahassee        FL   10:30
  ********** FUN STATION ONE MILER MALE AGE GROUP:  15 - 16 **********
Place Name                        S Age Ag City               St Mile
===== =========================== = === == ================== == =======
   1 Cameron Massa               M  16 16 Tallahassee        FL   15:15
             ********** 10K AGE GROUP RUN RESULTS **********
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  15 - 19 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Christine Morse             F  18 Tallahassee        FL   49:35  7:59
   2 Janna Folkert               F  19 Tallahassee        FL   51:44  8:20
   3 Melissa Auter               F  19 Tallahassee        FL   55:29  8:56
   4 Megan Burgess               F  18 Boynton Beach      FL   55:32  8:57
   5 Allison Debaar              F  19 Tallahassee        FL   55:32  8:57
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  15 - 19 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Michael Dobson              M  15 Tallahassee        FL   42:27  6:50
   2 Patrick Lutz                M  15 Tallahassee        FL   44:28  7:10
   3 Jarin Whalley               M  15 Tallahassee        FL   45:40  7:21
   4 Nathan McPherson            M  19 Tallahassee        FL   46:43  7:32
   5 Danny Gordon                M  16 Midland            GA   46:44  7:32
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  20 - 24 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Lisa Johnson                F  24 Tallahassee        FL   40:34  6:32
   2 Kelly Stevens               F  24 Tallahassee        FL   43:29  7:00
   3 Cathleen Willy              F  21 Tallahassee        FL   43:35  7:01
   4 Erin Kavanaugh              F  23 Tallahassee        FL   43:50  7:04
   5 Kristine Isom               F  21 Tallahassee        FL   47:49  7:42
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  20 - 24 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Fritz Stoppelbein           M  20 Tallahassee        FL   38:50  6:15
   2 David Orgill                M  23 Tallahassee        FL   45:26  7:19
   3 Thomas Lynch                M  20 Tallahassee        FL   45:29  7:20
   4 John Stanley                M  21 Tallahassee        FL   45:45  7:22
   5 Kyle Kelly                  M  20 Tallahassee        FL   46:43  7:31
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  25 - 29 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Seeley Lovett               F  29 Tallahassee        FL   40:25  6:31
   2 Allison Eagen               F  27 Tallahassee        FL   40:31  6:32
   3 Karen Wheeler               F  27 Tallahassee        FL   41:21  6:40
   4 Elizabeth Wester            F  25 Tallahassee        FL   44:56  7:14
   5 Maggie Davis                F  26 Tallahassee        FL   45:09  7:16
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  25 - 29 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Zach Galloway               M  26 Palm Beach Gardens FL   39:30  6:22
   2 Norm St John                M  26 Tallahassee        FL   39:34  6:22
   3 Don Smith                   M  26 Tallahassee        FL   40:30  6:31
   4 Beau Small                  M  28 Tallahassee        FL   42:31  6:51
   5 John Cha                    M  25 Tallahassee        FL   43:27  7:00
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  30 - 34 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Stephanie Liles             F  33 Tallahassee        FL   38:39  6:14
   2 Bri Smith                   F  30 Tallahassee        FL   48:25  7:48
   3 Patricia Roberson           F  34 Tallahassee        FL   50:21  8:07
   4 Victoria Droze              F  30 Tallahassee        FL   51:55  8:22
   5 Janet Hamilton              F  33 Tallahassee        FL   52:08  8:24
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  30 - 34 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Charles Kemeny              M  30 Tallahassee        FL   41:56  6:45
   2 Koji Ueno                   M  34 Tallahassee        FL   42:42  6:53
   3 Seth Norrholm               M  32 Atlanta            GA   43:07  6:57
   4 Chad Heckman                M  32 Tallahassee        FL   43:34  7:01
   5 Peter H. Ellis              M  30 Tallahassee        FL   44:26  7:09
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  35 - 39 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Lisa Whitworth              F  35 Tallahassee        FL   44:32  7:10
   2 Kim Likens                  F  37 Tallahassee        FL   44:48  7:13
   3 Angela Dempsey              F  37 Tallahassee        FL   47:04  7:35
   4 Valerie Hein                F  39 Crestview          FL   48:07  7:45
   5 Michelle Zeisset            F  37 Wakulla Springs    FL   48:12  7:46
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  35 - 39 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Tony Guillen                M  37 Tallahassee        FL   37:47  6:05
   2 Jack Mc Dermott             M  37 Tallahassee        FL   38:59  6:17
   3 Andy Roberts                M  39 Tallahassee        FL   39:44  6:24
   4 Mike La Bossiere            M  39 Tallahassee        FL   40:22  6:30
   5 Tad David                   M  37 Tallahassee        FL   43:38  7:02
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  40 - 44 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Julie Clark                 F  44 Tallahassee        FL   44:40  7:12
   2 Janet Coker                 F  43 Tallahassee        FL   46:23  7:28
   3 Cynara Miller               F  44                         47:56  7:43
   4 Lee Saussey                 F  41 Thomasville        GA   49:00  7:54
   5 Connie Clarke               F  44 Tallahassee        FL   49:16  7:56
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  40 - 44 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Bill McCord                 M  43 Tallahassee        FL   37:05  5:59
   2 Michael Martinez            M  40 Quincy             FL   37:13  6:00
   3 Jay Wallace                 M  41 Tallahassee        FL   37:25  6:02
   4 David Knauf                 M  41 Tallahassee        FL   38:10  6:09
   5 Mark Kasper                 M  44 Bemiss             GA   40:07  6:28
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  45 - 49 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Jane Johnson                F  47 Tallahassee        FL   41:15  6:39
   2 Malissa Piersol             F  48 Atlanta            GA   45:43  7:22
   3 Debbie Lamarche             F  47 Cairo              GA   45:49  7:23
   4 Kathy Lindsay               F  46 Tallahassee        FL   46:06  7:25
   5 Yvonne Gsteiger             F  48 Tallahassee        FL   48:17  7:47
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  45 - 49 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Jeff Nielson                M  48                         39:20  6:20
   2 Felton Wright               M  48 Tallahassee        FL   39:38  6:23
   3 Matt Minns                  M  46 Tallahassee        FL   41:59  6:46
   4 Chuck Davis                 M  45 Tallahassee        FL   43:01  6:56
   5 T. Alan Cox                 M  46 Tallahassee        FL   43:25  7:00
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  50 - 54 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Paula Thompson              F  53 Tallahassee        FL   51:00  8:13
   2 Bonnie Wright               F  50 Tallahassee        FL   52:10  8:24
   3 Susan Jones                 F  51 Sandy Springs      GA   52:19  8:26
   4 Susan Fitzgerald            F  50 Bristol            FL   56:20  9:04
   5 Laurie Jones                F  51 Tallahassee        FL   56:38  9:07
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  50 - 54 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Hobson Fulmer               M  50 Saint George Islan FL   40:51  6:35
   2 Mike Sims                   M  54 Tallahassee        FL   41:33  6:42
   3 Jerry McDaniel              M  52 Tallahassee        FL   41:54  6:45
   4 Craig Willis                M  54 Tallahassee        FL   44:10  7:07
   5 Bob Barrable                M  52 Tallahassee        FL   44:54  7:14
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  55 - 59 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Janice Hochstein            F  55 Tallahassee        FL   48:46  7:51
   2 Betty Lewis                 F  55 Tallahassee        FL   49:22  7:57
   3 Nancy Widener               F  56 Tallahassee        FL   52:05  8:23
   4 Mary Stutzman               F  57 Tallahassee        FL   58:14  9:23
   5 Emily Ruddell               F  59 Tallahassee        FL 1:00:43  9:47
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  55 - 59 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Tom Ratliffe                M  58 Tallahassee        FL   40:43  6:34
   2 Jerry Ongley                M  58 Tallahassee        FL   41:23  6:40
   3 Bill McGuire                M  58 Tallahassee        FL   41:53  6:45
   4 Chuck Booker                M  55 Tallahassee        FL   42:59  6:55
   5 Joe Donoghue                M  59 Tallahassee        FL   48:01  7:44
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  60 - 64 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Vivian Johnson              F  64 Lake Placid        FL   50:53  8:12
   2 Perha Varley                F  61 Tallahassee        FL   58:18  9:23
   3 Pheona Kaiser               F  63                       1:03:53 10:17
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  60 - 64 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Nick Nichols                M  62 Tallahassee        FL   46:40  7:31
   2 Nick Yonclas                M  62 Saint George Islan FL   46:49  7:32
   3 Ronald Christen             M  60 Crawfordville      FL   49:07  7:55
   4 Maynard Sweeley             M  61 Tallahassee        FL   49:45  8:01
   5 Clint Watkins               M  63 Tallahassee        FL   50:57  8:12
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  65 - 69 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Mae Cleveland               F  66 Tallahassee        FL   54:46  8:49
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  65 - 69 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Rex Cleveland               M  67 Tallahassee        FL   49:18  7:56
   2 Patrick Zier                M  67 Lakeland           FL   50:34  8:09
   3 John Rakestraw              M  69 Wakulla Springs    FL   50:43  8:10
   4 Michael J. Novak            M  66 Tallahassee        FL   52:07  8:24
   5 Mike Schneider              M  69 Tallahassee        FL 1:00:31  9:45
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  70 - 74 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Margarete Deckert           F  73 Tallahassee        FL 1:04:58 10:28
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  70 - 74 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Bob Keller                  M  72 Tallahassee        FL   56:36  9:07
   2 Robert Morris               M  74 Tallahassee        FL 1:07:06 10:48
   3 Marvin Stevenson            M  71 Rochester Hills    MI 1:08:09 10:58
   4 Arthur Ward                 M  72 Tallahassee        FL 1:11:17 11:29
   5 Jim Skofronick              M  74 Tallahassee        FL 1:19:01 12:43
        ********** FEMALE 10K RUN AGE GROUP:  75 - 99 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Josephine Newton            F  79 Tallahassee        FL 1:24:02 13:32
   2 Rosalie Myers               F  84 Tallahassee        FL 1:37:36 15:43
         ********** MALE 10K RUN AGE GROUP:  75 - 99 **********
Place Name                        S Age City               St Time   Pace
===== =========================== = === ================== == ============
   1 Charlie Yates               M  81 Tallahassee        FL 1:40:10 16:08
		********** OVERALL RUN RESULTS **********
** DIV/TOT shows place in agegroup/div & the total (6/42 - 6th out of 42) **
Place Div/Tot  Name                        S Age City             St Time   Pace
===== ======== =========================== = === ================ == ============
   1   1/36   Joey Zins                   M  26 Tallahassee      FL   33:25  5:23
   2   1/49   Vicky Gill                  F  25 Tallahassee      FL   34:36  5:35
   3   2/36   Charlie Johnson             M  26 Tallahassee      FL   35:22  5:42
   4   1/45   Carl Nordhielm              M  43 Tallahassee      FL   36:14  5:50
   5   1/48   Tim Unger                   M  46 Tallahassee      FL   36:18  5:51
   6   1/38   Titova Tatiana              F  40 Gainesville      FL   36:21  5:51
   7   2/45   Bill McCord                 M  43 Tallahassee      FL   37:05  5:59
   8   3/45   Michael Martinez            M  40 Quincy           FL   37:13  6:00
   9   4/45   Jay Wallace                 M  41 Tallahassee      FL   37:25  6:02
  10   1/44   Lara Shaw                   F  33 Tallahassee      FL   37:36  6:03
  11   1/39   Tony Guillen                M  37 Tallahassee      FL   37:47  6:05
  12   2/38   Sarah Docter- Willia        F  41 Tallahassee      FL   37:58  6:07
  13   5/45   David Knauf                 M  41 Tallahassee      FL   38:10  6:09
  14   1/42   David Yon                   M  50 Tallahassee      FL   38:32  6:12
  15   2/44   Stephanie Liles             F  33 Tallahassee      FL   38:39  6:14
  16   1/19   Fritz Stoppelbein           M  20 Tallahassee      FL   38:50  6:15
  17   2/39   Jack Mc Dermott             M  37 Tallahassee      FL   38:59  6:17
  18   2/48   Jeff Nielson                M  48                       39:20  6:20
  19   3/36   Zach Galloway               M  26 Palm Beach Garde FL   39:30  6:22
  20   4/36   Norm St John                M  26 Tallahassee      FL   39:34  6:22
  21   3/48   Felton Wright               M  48 Tallahassee      FL   39:38  6:23
  22   3/39   Andy Roberts                M  39 Tallahassee      FL   39:44  6:24
  23   6/45   Mark Kasper                 M  44 Bemiss           GA   40:07  6:28
  24   4/39   Mike La Bossiere            M  39 Tallahassee      FL   40:22  6:30
  25   2/49   Seeley Lovett               F  29 Tallahassee      FL   40:25  6:31
  26   5/36   Don Smith                   M  26 Tallahassee      FL   40:30  6:31
  27   3/49   Allison Eagen               F  27 Tallahassee      FL   40:31  6:32
  28   1/42   Lisa Johnson                F  24 Tallahassee      FL   40:34  6:32
  29          Kurt Dietrich               M  14 Tallahassee      FL   40:37  6:33
  30   1/30   Tom Ratliffe                M  58 Tallahassee      FL   40:43  6:34
  31   2/42   Hobson Fulmer               M  50 Saint George Isl FL   40:51  6:35
  32   1/38   Jane Johnson                F  47 Tallahassee      FL   41:15  6:39
  33   4/49   Karen Wheeler               F  27 Tallahassee      FL   41:21  6:40
  34   2/30   Jerry Ongley                M  58 Tallahassee      FL   41:23  6:40
  35          Patrick Dennis              M  14 Tallahassee      FL   41:27  6:41
  36   7/45   Sean Phelps                 M  43 Tallahassee      FL   41:30  6:41
  37   8/45   Rolf Zwaan                  M  43 Tallahassee      FL   41:32  6:41
  38   3/42   Mike Sims                   M  54 Tallahassee      FL   41:33  6:42
  39   3/30   Bill McGuire                M  58 Tallahassee      FL   41:53  6:45
  40   4/42   Jerry McDaniel              M  52 Tallahassee      FL   41:54  6:45
  41   1/36   Charles Kemeny              M  30 Tallahassee      FL   41:56  6:45
  42   4/48   Matt Minns                  M  46 Tallahassee      FL   41:59  6:46
  43   9/45   Phil Leboutillier           M  40 Tallahassee      FL   42:21  6:49
  44   1/11   Michael Dobson              M  15 Tallahassee      FL   42:27  6:50
  45   6/36   Beau Small                  M  28 Tallahassee      FL   42:31  6:51
  46  10/45   Jim Carson                  M  43 Tallahassee      FL   42:37  6:52
  47   2/36   Koji Ueno                   M  34 Tallahassee      FL   42:42  6:53
  48   4/30   Chuck Booker                M  55 Tallahassee      FL   42:59  6:55
  49   5/48   Chuck Davis                 M  45 Tallahassee      FL   43:01  6:56
  50   3/36   Seth Norrholm               M  32 Atlanta          GA   43:07  6:57
  51   6/48   T. Alan Cox                 M  46 Tallahassee      FL   43:25  7:00
  52   7/36   John Cha                    M  25 Tallahassee      FL   43:27  7:00
  53   2/42   Kelly Stevens               F  24 Tallahassee      FL   43:29  7:00
  54   7/48   Jeff Kuperberg              M  45 Tallahassee      FL   43:30  7:00
  55  11/45   Tim Bottcher                M  44 Tallahassee      FL   43:30  7:01
  56   4/36   Chad Heckman                M  32 Tallahassee      FL   43:34  7:01
  57   3/42   Cathleen Willy              F  21 Tallahassee      FL   43:35  7:01
  58   5/39   Tad David                   M  37 Tallahassee      FL   43:38  7:02
  59   4/42   Erin Kavanaugh              F  23 Tallahassee      FL   43:50  7:04
  60  12/45   J0hn Vinson                 M  41 Tallahassee      FL   43:55  7:05
  61   5/42   Craig Willis                M  54 Tallahassee      FL   44:10  7:07
  62   6/39   John Matthews               M  35 Tallahassee      FL   44:21  7:09
  63   8/48   Myron Herring               M  47 Tallahassee      FL   44:25  7:09
  64   5/36   Peter H. Ellis              M  30 Tallahassee      FL   44:26  7:09
  65   2/11   Patrick Lutz                M  15 Tallahassee      FL   44:28  7:10
  66   6/36   Brian Topchik               M  30 Tallahassee      FL   44:30  7:10
  67   1/34   Lisa Whitworth              F  35 Tallahassee      FL   44:32  7:10
  68   3/38   Julie Clark                 F  44 Tallahassee      FL   44:40  7:12
  69   2/34   Kim Likens                  F  37 Tallahassee      FL   44:48  7:13
  70   9/48   Brant Foster                M  45 Tallahassee      FL   44:53  7:14
  71   6/42   Bob Barrable                M  52 Tallahassee      FL   44:54  7:14
  72   5/49   Elizabeth Wester            F  25 Tallahassee      FL   44:56  7:14
  73   7/42   Warren Emo                  M  52 Tallahassee      FL   45:04  7:16
  74   8/36   Kurt Bultmann               M  29 Tallahassee      FL   45:05  7:16
  75   6/49   Maggie Davis                F  26 Tallahassee      FL   45:09  7:16
  76   7/39   Pat Sullivan                M  37 Tallahassee      FL   45:10  7:17
  77   7/49   Christy Pardieck            F  27 Tallahassee      FL   45:17  7:18
  78   2/19   David Orgill                M  23 Tallahassee      FL   45:26  7:19
  79   3/19   Thomas Lynch                M  20 Tallahassee      FL   45:29  7:20
  80   8/39   Chad Johnson                M  35 Thomasville      GA   45:32  7:20
  81   7/36   Jay Smith                   M  31 Tallahassee      FL   45:34  7:20
  82  10/48   Jeff Piersol                M  49 Atlanta          GA   45:37  7:21
  83   3/11   Jarin Whalley               M  15 Tallahassee      FL   45:40  7:21
  84   8/36   Blake Little                M  32 Tallahassee      FL   45:40  7:21
  85   2/38   Malissa Piersol             F  48 Atlanta          GA   45:43  7:22
  86   4/19   John Stanley                M  21 Tallahassee      FL   45:45  7:22
  87   9/36   Kevin Bromfeld              M  34 Tallahassee      FL   45:46  7:22
  88   3/38   Debbie Lamarche             F  47 Cairo            GA   45:49  7:23
  89   8/42   Dale Smith                  M  52 Tallahassee      FL   45:50  7:23
  90   9/39   Matt Kimball                M  39 Tallahassee      FL   45:53  7:23
  91  13/45   Eric S. Scott               M  41 Tallahassee      FL   45:55  7:24
  92  11/48   Gregg Floyd                 M  49 Tallahassee      FL   46:03  7:25
  93   4/38   Kathy Lindsay               F  46 Tallahassee      FL   46:06  7:25
  94   4/38   Janet Coker                 F  43 Tallahassee      FL   46:23  7:28
  95  14/45   Bennett Chesser             M  42 Mount Pleasant   FL   46:29  7:29
  96   1/19   Nick Nichols                M  62 Tallahassee      FL   46:40  7:31
  97  12/48   Jim Heberle                 M  48 Tallahassee      FL   46:42  7:31
  98   5/19   Kyle Kelly                  M  20 Tallahassee      FL   46:43  7:31
  99   4/11   Nathan McPherson            M  19 Tallahassee      FL   46:43  7:32
 100   5/11   Danny Gordon                M  16 Midland          GA   46:44  7:32
 101  10/36   Mark Dazevedo               M  34 Tallahassee      FL   46:45  7:32
 102  13/48   David Duris                 M  49 Tallahassee      FL   46:46  7:32
 103   2/19   Nick Yonclas                M  62 Saint George Isl FL   46:49  7:32
 104   9/36   Brian Crandall              M  29 Seminole         FL   46:50  7:33
 105  15/45   Steven Pisano               M  44 Tallahassee      FL   46:55  7:33
 106  11/36   David Knoll                 M  30 Tallahassee      FL   46:56  7:34
 107  14/48   Frank Flynn                 M  47 Tallahassee      FL   47:01  7:34
 108   3/34   Angela Dempsey              F  37 Tallahassee      FL   47:04  7:35
 109  16/45   Grea Bevis                  M  44                       47:09  7:36
 110  10/36   Gabriel Giordano            M  29 Tallahassee      FL   47:17  7:37
 111  15/48   David Cox                   M  48 Tallahassee      FL   47:19  7:37
 112  12/36   Liz Baker                   M  32 Tallahassee      FL   47:24  7:38
 113  17/45   Wallace Rose                M  42 Tallahassee      FL   47:27  7:39
 114  13/36   Jobst Elster                M  34 Tallahassee      FL   47:29  7:39
 115  18/45   Mike Boll                   M  41 Tallahassee      FL   47:32  7:39
 116   6/19   Thomas Mayock               M  23 Tallahassee      FL   47:43  7:41
 117  19/45   Frank Rudd                  M  42 Tallahassee      FL   47:47  7:42
 118   9/42   Mark Dietrich               M  50 Tallahassee      FL   47:48  7:42
 119   5/42   Kristine Isom               F  21 Tallahassee      FL   47:49  7:42
 120  14/36   Joel Springer               M  34 Tallahassee      FL   47:55  7:43
 121   5/38   Cynara Miller               F  44                       47:56  7:43
 122  10/42   Donald Foulke               M  52 Monticello       FL   47:56  7:43
 123  10/39   Chris Graham                M  36 Tallahassee      FL   48:00  7:44
 124   5/30   Joe Donoghue                M  59 Tallahassee      FL   48:01  7:44
 125   6/30   Rob Cunningham              M  57 Tallahassee      FL   48:05  7:45
 126   4/34   Valerie Hein                F  39 Crestview        FL   48:07  7:45
 127  20/45   James Rehwinkel             M  44 Tallahassee      FL   48:10  7:46
 128   5/34   Michelle Zeisset            F  37 Wakulla Springs  FL   48:12  7:46
 129   5/38   Yvonne Gsteiger             F  48 Tallahassee      FL   48:17  7:47
 130  21/45   Richard Parsons             M  41 Tallahassee      FL   48:20  7:47
 131  15/36   Michael McLatcher           M  32 Tallahassee      FL   48:22  7:47
 132  16/36   Gar Chisenhall              M  34 Tallahassee      FL   48:22  7:47
 133  16/48   Michael Yu                  M  46 Tallahassee      FL   48:24  7:48
 134   3/44   Bri Smith                   F  30 Tallahassee      FL   48:25  7:48
 135  11/36   Shaun Hancock               M  26 Tallahassee      FL   48:28  7:48
 136  17/48   Craig Burnside              M  45 Bainbridge       GA   48:33  7:49
 137   6/42   Heather Moore               F  20 Tallahassee      FL   48:35  7:50
 138  11/39   John Forehand               M  37 Tallahassee      FL   48:35  7:50
 139  18/48   Harry Graham                M  46 Tallahassee      FL   48:37  7:50
 140          John Hazelton Jr            M  13 Tallahassee      FL   48:38  7:50
 141  12/36   Timothy Batey               M  28 Tallahassee      FL   48:39  7:50
 142   6/34   Heidi Burns                 F  36 Tallahassee      FL   48:39  7:50
 143   7/19   J. P. Hunter                M  24 Tallahassee      FL   48:41  7:51
 144  19/48   David Phillips              M  48 Tallahassee      FL   48:44  7:51
 145  13/36   Brandon Conner              M  27 Thomasville      GA   48:45  7:51
 146   1/17   Janice Hochstein            F  55 Tallahassee      FL   48:46  7:51
 147  14/36   Clint Avant                 M  29 Tallahassee      FL   48:50  7:52
 148   8/49   Emilie Rieton               F  28 Tallahassee      FL   48:52  7:52
 149  22/45   Luis Serna                  M  41 Tallahassee      FL   48:54  7:53
 150   6/38   Lee Saussey                 F  41 Thomasville      GA   49:00  7:54
 151   7/34   Lori Rawlings               F  38 Thomasville      GA   49:01  7:54
 152   3/19   Ronald Christen             M  60 Crawfordville    FL   49:07  7:55
 153   6/38   Sissi Carroll               F  47                       49:11  7:55
 154  23/45   Luis Bejarano               M  40 Tallahassee      FL   49:15  7:56
 155   7/38   Connie Clarke               F  44 Tallahassee      FL   49:16  7:56
 156   1/8    Rex Cleveland               M  67 Tallahassee      FL   49:18  7:56
 157  20/48   Larry Stevenson             M  49 Tallahassee      FL   49:19  7:57
 158   2/17   Betty Lewis                 F  55 Tallahassee      FL   49:22  7:57
 159  24/45   Iain Dixon                  M  40 Tallahassee      FL   49:30  7:58
 160  21/48   David Voorting              M  45 Tallahassee      FL   49:34  7:59
 161   1/13   Christine Morse             F  18 Tallahassee      FL   49:35  7:59
 162  15/36   Joe Manning                 M  25 Tallahassee      FL   49:42  8:00
 163   4/19   Maynard Sweeley             M  61 Tallahassee      FL   49:45  8:01
 164   7/30   David Mitchell              M  57 Tallahassee      FL   49:47  8:01
 165  12/39   Mark Delegal                M  38 Tallahassee      FL   49:49  8:01
 166  25/45   Bill Gillis                 M  41 Tallahassee      FL   49:50  8:02
 167   8/30   Buck Wheeler                M  56 Runnells         IA   49:51  8:02
 168   8/38   Lisa Echeverri              F  40 Tallahassee      FL   49:54  8:02
 169  22/48   Randy Hanna                 M  47 Tallahassee      FL   49:56  8:03
 170  17/36   Scott Heath                 M  34 Tallahassee      FL   49:57  8:03
 171  23/48   Thurmon Cutchins            M  46 Tallahassee      FL   49:57  8:03
 172  26/45   Rob Dearduff                M  40 Tallahassee      FL   49:59  8:03
 173  24/48   Jim Taylor                  M  49 Tallahassee      FL   50:07  8:04
 174  25/48   Mark Francis                M  47 Tallahassee      FL   50:09  8:05
 175   8/19   Jared Bynum                 M  23 Tallahassee      FL   50:12  8:05
 176  26/48   Dale Thompson               M  48 Tallahassee      FL   50:13  8:05
 177  16/36   Spencer Thwaytes            M  25 Tallahassee      FL   50:14  8:05
 178  11/42   Jimmy Ledford               M  50 Tallahassee      FL   50:17  8:06
 179  13/39   Brad Hoard                  M  36 Tallahassee      FL   50:19  8:06
 180  27/48   Dennis McClure              M  49 Tallahassee      FL   50:20  8:06
 181   4/44   Patricia Roberson           F  34 Tallahassee      FL   50:21  8:07
 182   9/49   Jessica Barley              F  28 Tallahassee      FL   50:24  8:07
 183  12/42   Al Jones                    M  50 Chattahoochee    FL   50:25  8:07
 184  27/45   Jorge Caspary               M  43 Tallahassee      FL   50:26  8:07
 185  14/39   Michael Terhune             M  37 Tallahassee      FL   50:28  8:08
 186  28/48   John Alford                 M  48 Tallahassee      FL   50:32  8:08
 187   2/8    Patrick Zier                M  67 Lakeland         FL   50:34  8:09
 188  29/48   Reg Perry                   M  46 Tallahassee      FL   50:36  8:09
 189   3/8    John Rakestraw              M  69 Wakulla Springs  FL   50:43  8:10
 190  18/36   Chris Rieton                M  31 Tallahassee      FL   50:52  8:12
 191   1/3    Vivian Johnson              F  64 Lake Placid      FL   50:53  8:12
 192   5/19   Clint Watkins               M  63 Tallahassee      FL   50:57  8:12
 193   1/30   Paula Thompson              F  53 Tallahassee      FL   51:00  8:13
 194  15/39   Andrew Wilson               M  36 Tallahassee      FL   51:02  8:13
 195  13/42   Gary Fournier               M  54 Tallahassee      FL   51:02  8:13
 196   7/38   Diana Jones- Ellis          F  49 Tallahassee      FL   51:06  8:14
 197   8/34   April Williford             F  39 Tallahassee      FL   51:09  8:14
 198  14/42   Ithel Jones                 M  51 Tallahassee      FL   51:13  8:15
 199  15/42   Calvin Johnson              M  50 Tallahassee      FL   51:16  8:16
 200   6/11   Ernesto Serriano            M  19 Tallahassee      FL   51:17  8:16
 201  28/45   Michael Novak               M  43 Tallahassee      FL   51:19  8:16
 202   9/38   Penny Isom                  F  43 Tallahassee      FL   51:26  8:17
 203  30/48   Keith Berry                 M  49 Tallahassee      FL   51:28  8:17
 204  16/39   Scott Schmucker             M  38 Tallahassee      FL   51:29  8:18
 205  19/36   Michael Kaschak             M  30 Tallahassee      FL   51:34  8:18
 206  29/45   Robert McNeal               M  44 Tallahassee      FL   51:38  8:19
 207   6/19   Charles Rosenberg           M  60 Tallahassee      FL   51:42  8:20
 208   9/30   Terry Ryan                  M  57 Tallahassee      FL   51:43  8:20
 209   2/13   Janna Folkert               F  19 Tallahassee      FL   51:44  8:20
 210   7/42   Kelli Holt                  F  23 Jacksonville     FL   51:46  8:20
 211  10/38   Lynda Pfundstein            F  40 Tallahassee      FL   51:48  8:21
 212  10/30   David Steele                M  57 Tallahassee      FL   51:50  8:21
 213  11/30   Gordon Morgan               M  59 Tallahassee      FL   51:52  8:21
 214  12/30   Terry Tenold                M  57 Tallahassee      FL   51:52  8:21
 215   5/44   Victoria Droze              F  30 Tallahassee      FL   51:55  8:22
 216          Cody Nevels                 M  14 Tallahassee      FL   51:59  8:22
 217  17/36   Michael Simmons             M  29                       52:03  8:23
 218   3/17   Nancy Widener               F  56 Tallahassee      FL   52:05  8:23
 219  16/42   Michael Klump               M  52 Tallahassee      FL   52:06  8:24
 220   4/8    Michael J. Novak            M  66 Tallahassee      FL   52:07  8:24
 221   6/44   Janet Hamilton              F  33 Tallahassee      FL   52:08  8:24
 222  31/48   Kraig Conn                  M  45 Tallahassee      FL   52:08  8:24
 223   2/30   Bonnie Wright               F  50 Tallahassee      FL   52:10  8:24
 224  18/36   John Falk                   M  28 Tallahassee      FL   52:14  8:25
 225   8/42   Paige Jones                 F  20 Tallahassee      FL   52:18  8:25
 226   3/30   Susan Jones                 F  51 Sandy Springs    GA   52:19  8:26
 227  20/36   Rodney Deese                M  34 Thomasville      GA   52:20  8:26
 228   7/44   Elizabeth Kelsey            F  30 Tallahassee      FL   52:21  8:26
 229  17/39   Marlow Matherine            M  37 Tallahassee      FL   52:22  8:26
 230  10/49   Shelby Hanna                F  29 Tallahassee      FL   52:25  8:26
 231  18/39   Christopher Eichler         M  38 Crawfordville    FL   52:30  8:27
 232   9/42   Sarah Tatum                 F  24 Tallahassee      FL   52:35  8:28
 233  32/48   Robert O'Neal               M  46 Thomasville      GA   52:37  8:29
 234  19/36   Trixie Smith                M  27 Crawfordville    FL   52:39  8:29
 235   8/38   Jaqvi Griffith              F  47 Tallahassee      FL   52:42  8:29
 236  19/39   Joel Piotrowski             M  36 Tallahassee      FL   52:44  8:30
 237  20/39   Greg Ozbun                  M  37 Tallahassee      FL   52:51  8:31
 238  11/38   Judy Alexander              F  44 Tallahassee      FL   52:53  8:31
 239  17/42   Alfred Bea                  M  50 Tallahassee      FL   53:00  8:32
 240  33/48   David Brey                  M  46 Tallahassee      FL   53:01  8:32
 241  13/30   Shahrokh Massoudi           M  56 Tallahassee      FL   53:01  8:32
 242  20/36   Mike Barry                  M  28 Tallahassee      FL   53:02  8:33
 243  21/36   Daniel Miranda              M  30 Miami            FL   53:05  8:33
 244  30/45   Mark Zeigler                M  42 Tallahassee      FL   53:16  8:35
 245  14/30   Charles Connerly            M  59 Tallahassee      FL   53:18  8:35
 246   7/19   George Palmer               M  61 Tallahassee      FL   53:19  8:35
 247  10/42   Kathryn Hunt                F  23 Tallahassee      FL   53:23  8:36
 248  21/39   Ed Dekluet                  M  38 Tallahassee      FL   53:28  8:37
 249  15/30   Bruce Lynn                  M  58                       53:29  8:37
 250  34/48   David Thompson              M  49 Tallahassee      FL   53:31  8:37
 251  35/48   Robert Ralston              M  45 San Antonio      FL   53:34  8:38
 252   9/19   William Mc Clinent          M  22 Tallahassee      FL   53:36  8:38
 253  21/36   Patrick McKee               M  29 Tallahassee      FL   53:38  8:38
 254   9/34   Cheryl Henley               F  38 Tallahassee      FL   53:39  8:38
 255  11/49   Meghan Kennedy              F  25 Tallahassee      FL   53:39  8:39
 256  22/36   Joe Crook                   M  27 Tallahassee      FL   53:44  8:39
 257  23/36   Ron Cheung                  M  29 Tallahassee      FL   53:46  8:40
 258  12/49   Marisa Jones                F  26 Tallahassee      FL   53:48  8:40
 259  12/38   Beth Alexander              F  41 Tallahassee      FL   53:49  8:40
 260  13/49   Viktoria Szilagyi           F  25 Tallahassee      FL   53:50  8:40
 261   9/38   Michele Rowe                F  45 Tallahassee      FL   53:52  8:41
 262   8/19   David Darst                 M  62 Tallahassee      FL   53:54  8:41
 263  10/38   Fran McLean                 F  48 Tallahassee      FL   53:59  8:42
 264  10/34   Toma Wilkerson              F  36 Tallahassee      FL   53:59  8:42
 265  11/38   Shannon Jones               F  45 Tallahassee      FL   54:04  8:42
 266  12/38   Gwynne Searcy               F  47 Jupiter          FL   54:05  8:43
 267  18/42   Hal Davis                   M  50 Tallahassee      FL   54:06  8:43
 268  11/42   Bart Swecker                F  24 Canada           CN   54:07  8:43
 269  22/39   Mark McMillan               M  36 Baltimore        MD   54:08  8:43
 270          Colleen McMillan            F   0 Baltimore        MD   54:09  8:43
 271  31/45   Sean Bower                  M  42 Tallahassee      FL   54:11  8:44
 272   9/19   Genzo Tanaka                M  64 Tallahassee      FL   54:11  8:44
 273  23/39   Trey Thrasher               M  39 Tallahassee      FL   54:13  8:44
 274  13/38   Janine Thomas               F  40 Tallahassee      FL   54:15  8:44
 275  22/36   Jason Naumann               M  31 Tallahassee      FL   54:15  8:44
 276  13/38   Celia Hood                  F  48 Tallahassee      FL   54:17  8:45
 277  11/34   Monique Manns               F  39 Tallahassee      FL   54:21  8:45
 278  10/19   Travis Sutton               M  22 Tallahassee      FL   54:25  8:46
 279   8/44   Susie Lee                   F  31 Tallahassee      FL   54:25  8:46
 280  32/45   Chris Kise                  M  41 Tallahassee      FL   54:32  8:47
 281  24/36   Richard McAdams             M  26 Tallahassee      FL   54:38  8:48
 282  16/30   Dennis Hitchens             M  55 Tallahassee      FL   54:38  8:48
 283  14/49   Melissa Murray              F  27 Tallahassee      FL   54:40  8:48
 284  17/30   David Farnsworth            M  55 Bristol          FL   54:42  8:49
 285  10/19   Jon Dalton                  M  64 Tallahassee      FL   54:42  8:49
 286   1/1    Mae Cleveland               F  66 Tallahassee      FL   54:46  8:49
 287  33/45   Chuck Perritt               M  40 Tallahassee      FL   54:49  8:50
 288  36/48   Robert Lotane               M  47 Tallahassee      FL   54:50  8:50
 289  11/19   Carlos Zapata               M  60 Tallahassee      FL   54:52  8:50
 290  15/49   Brady Thompson              F  29 Tallahassee      FL   54:53  8:50
 291  19/42   George Merritt              M  53 Wakulla Springs  FL   54:55  8:51
 292  12/34   Lisa London                 F  35 Tallahassee      FL   54:57  8:51
 293  12/42   Nancy Bruner                F  21 Tallahassee      FL   55:01  8:52
 294  25/36   Nathan Dewall               M  26 Tallahassee      FL   55:05  8:52
 295  11/19   Anthony Aguirre             M  21 Tallahassee      FL   55:10  8:53
 296  34/45   Matthew Ubben               M  43 Tallahassee      FL   55:15  8:54
 297  18/30   Dick Rogers                 M  59 Tallahassee      FL   55:17  8:54
 298  20/42   Don Rains                   M  52 Tallahassee      FL   55:18  8:54
 299   9/44   Sara Cleveland              F  33 Tallahassee      FL   55:21  8:55
 300  16/49   Sarah Grant                 F  29 Tallahassee      FL   55:24  8:55
 301  10/44   Kelly Garland               F  34 Tallahassee      FL   55:24  8:55
 302  26/36   Jim Brewer                  M  29 Thomasville      GA   55:25  8:56
 303   3/13   Melissa Auter               F  19 Tallahassee      FL   55:29  8:56
 304  35/45   Steve Gould                 M  41 Tallahassee      FL   55:29  8:56
 305  36/45   Keith Rowe                  M  44 Tallahassee      FL   55:30  8:56
 306  14/38   Irene Padavic               F  49 Tallahassee      FL   55:30  8:56
 307  37/48   Scott Lindsay               M  45 Tallahassee      FL   55:31  8:56
 308   4/13   Megan Burgess               F  18 Boynton Beach    FL   55:32  8:57
 309   5/13   Allison Debaar              F  19 Tallahassee      FL   55:32  8:57
 310  21/42   Pete Kerwin                 M  53 Tallahassee      FL   55:39  8:58
 311  23/36   Trevor Mask                 M  30 Tallahassee      FL   55:43  8:58
 312  38/48   John Hazelton Sr.           M  45 Tallahassee      FL   55:45  8:59
 313  24/39   Joe McCann                  M  36 Tallahassee      FL   55:50  9:00
 314  11/44   Joe Anne Hart               F  32 Tallahassee      FL   55:51  9:00
 315  12/19   George Kolp                 M  61                       55:53  9:00
 316  14/38   Paula O' Neill              F  44 Tallahassee      FL   55:55  9:00
 317  17/49   Katherine Mullins           F  26 Tallahassee      FL   55:56  9:01
 318  12/44   Mary Anne Huckabee          F  33 Tallahassee      FL   55:57  9:01
 319  37/45   Jay Wadsworth               M  41 Tallahassee      FL   55:58  9:01
 320  15/38   Amy Smith                   F  41 Tallahassee      FL   55:59  9:01
 321  13/34   Pam Ricco                   F  36 Tallahassee      FL   55:59  9:01
 322  16/38   Katinka Dijkskra            F  42 Tallahassee      FL   56:00  9:01
 323  15/38   Theresa Sullivan            F  45 Panama City      FL   56:01  9:01
 324  24/36   Matthew Mullins             M  31 Tallahassee      FL   56:02  9:01
 325  13/44   Barb Shoplock               F  34 Tallahassee      FL   56:03  9:02
 326          Jennifer Griffith           F  12 Tallahassee      FL   56:06  9:02
 327  13/19   Charles P Ervin             M  63 Tallahassee      FL   56:13  9:03
 328  16/38   Mary Jane Tappen            F  48 Tallahassee      FL   56:14  9:03
 329  25/36   Leonard Joseph              M  31 Albany           NY   56:16  9:04
 330   7/11   Scott Williams              M  18 Tallahassee      FL   56:17  9:04
 331  18/49   Ali Wagnon                  F  28 Tallahassee      FL   56:18  9:04
 332   6/13   Kristen Spears              F  18 Tallahassee      FL   56:18  9:04
 333  22/42   John Morrill                M  54 Tallahassee      FL   56:19  9:04
 334  25/39   Robert Hood                 M  38 Tallahassee      FL   56:20  9:04
 335   4/30   Susan Fitzgerald            F  50 Bristol          FL   56:20  9:04
 336  14/34   Birgit Cromartie            F  35 Tallahassee      FL   56:21  9:05
 337  19/49   Jessica Stewart             F  26 Saint George Isl FL   56:32  9:06
 338   8/11   Quinn Kunkel                M  16 Crawfordville    FL   56:33  9:07
 339   1/7    Bob Keller                  M  72 Tallahassee      FL   56:36  9:07
 340   5/30   Laurie Jones                F  51 Tallahassee      FL   56:38  9:07
 341  26/36   Todd McMillan               M  33 Wakulla Springs  FL   56:41  9:08
 342  15/34   Sherrie Peana               F  37 Tallahassee      FL   56:42  9:08
 343  16/34   Margaret Schrimpf           F  38 Gages Lake       IL   56:43  9:08
 344  20/49   Andrea Stephens             F  29 Tallahassee      FL   56:44  9:08
 345  21/49   Erin Glover                 F  26 Tallahassee      FL   56:44  9:08
 346  39/48   Anthony Kunkel              M  46 Crawfordville    FL   56:45  9:08
 347  22/49   Melissa Zapata              F  26 Tallahassee      FL   56:46  9:09
 348   7/13   Meghan Szarszewski          F  19 Tallahassee      FL   56:54  9:10
 349  26/39   Mike Howell                 M  36                       56:59  9:11
 350  14/19   Otto Voellinger             M  62 Dothan           AL   57:00  9:11
 351  17/38   Leslie Stone                F  43 Bainbridge       GA   57:01  9:11
 352  23/49   Audra Peoples               F  29 Tallahassee      FL   57:01  9:11
 353  17/34   Joy Key                     F  35 Bainbridge       GA   57:02  9:11
 354  27/39   Jose Rodriguez              M  36 Tallahassee      FL   57:03  9:11
 355  14/44   Greer Blanton               F  32 Tallahassee      FL   57:12  9:13
 356  27/36   Travis Blanton              M  33 Tallahassee      FL   57:12  9:13
 357  18/38   Marien Dimacali             F  44 Tallahassee      FL   57:13  9:13
 358   6/30   Jackie McDaniel             F  51 Tallahassee      FL   57:14  9:13
 359  12/19   Jabe Breland                M  23 Jacksonville     FL   57:16  9:13
 360  24/49   Catherine Breland           F  25 Tallahassee      FL   57:17  9:13
 361  15/19   Mark Hillis                 M  64 Tallahassee      FL   57:17  9:14
 362  13/19   Matt Obrien                 M  22 Tallahassee      FL   57:18  9:14
 363  19/38   Jan Auger                   F  42 Tallahassee      FL   57:19  9:14
 364  13/42   Jacqueline Dougherty        F  20 Tallahassee      FL   57:28  9:15
 365  27/36   Matt Raitz                  M  27 Tallahassee      FL   57:28  9:15
 366  17/38   Joann Steele                F  49 Tallahassee      FL   57:30  9:16
 367  23/42   Brad Smith                  M  51 Tallahassee      FL   57:30  9:16
 368  40/48   Gary Parsons                M  48 Tallahassee      FL   57:36  9:17
 369  15/44   Amy Starkey                 F  30 Tallahassee      FL   57:37  9:17
 370  38/45   Michael McManus             M  42 Tallahassee      FL   57:37  9:17
 371  14/42   Katherine Gordon            F  22 Tallahassee      FL   57:38  9:17
 372  28/39   Kevin Coleman               M  37 Tallahassee      FL   57:39  9:17
 373  20/38   Sandra Canada               F  43 Woodville        FL   57:39  9:17
 374  18/34   Marguerite McCauley         F  36 Tallahassee      FL   57:40  9:17
 375  25/49   Kendra Preugschat           F  25 Tallahassee      FL   57:40  9:17
 376  26/49   Pippin Whitaker             F  29 Tallahassee      FL   57:43  9:18
 377  28/36   Steven Lize                 M  30 Tallahassee      FL   57:43  9:18
 378  24/42   John Occhiuszzo             M  53 Tallahassee      FL   57:44  9:18
 379  16/44   Jo Lena Pace                F  34 Tallahassee      FL   57:46  9:18
 380  29/39   Dave Koppenhaver            M  37 Tallahassee      FL   57:56  9:20
 381  41/48   Gary Durrett                M  49 Tallahassee      FL   57:57  9:20
 382  30/39   Hayden Dempsey              M  38 Tallahassee      FL   57:58  9:20
 383  15/42   Carly Noel Adams            F  21 Tallahassee      FL   58:00  9:21
 384  14/19   Mark Baseman                M  23 Tallahassee      FL   58:03  9:21
 385  25/42   Richard Gordon              M  52 Midland          GA   58:04  9:21
 386  42/48   Robby Turner                M  47 Tallahassee      FL   58:06  9:21
 387   9/11   Zachary Taylor              M  19 Tallahassee      FL   58:07  9:22
 388  16/42   Amanda Burgess              F  20 Tallahassee      FL   58:08  9:22
 389  18/38   Jacque Myers                F  49 Tallahassee      FL   58:13  9:23
 390   4/17   Mary Stutzman               F  57 Tallahassee      FL   58:14  9:23
 391  19/38   Patricia Taylor             F  45 Sandy Plains     GA   58:16  9:23
 392   2/3    Perha Varley                F  61 Tallahassee      FL   58:18  9:23
 393          Andrew Piotrowski           M  12 Wakulla Springs  FL   58:20  9:24
 394  17/44   Beth Meggs                  F  31 Tallahassee      FL   58:22  9:24
 395  29/36   Cal Melton                  M  32 Tallahassee      FL   58:28  9:25
 396  19/34   Corrie Moor                 F  39 Tallahassee      FL   58:28  9:25
 397  26/42   Burt Von Hoff               M  53 Tallahassee      FL   58:33  9:26
 398  39/45   Jeff Starks                 M  42 Quincy           FL   58:37  9:26
 399   7/30   Susan Duris                 F  50 Tallahassee      FL   58:38  9:27
 400   8/30   Gail Hansen                 F  53 Tallahassee      FL   58:40  9:27
 401  17/42   Crystal Dowd                F  23 Tallahassee      FL   58:43  9:27
 402  20/38   Susan Stephens              F  47 Tallahassee      FL   58:45  9:28
 403  43/48   Terrial Lamm                M  45 Tallahassee      FL   58:46  9:28
 404  19/30   Bruce Skelton               M  56 Lutz             FL   58:49  9:28
 405  27/42   Nick Stratis                M  54 Tallahassee      FL   58:51  9:29
 406  18/42   Jaime Jackson               F  21 Tallahassee      FL   58:52  9:29
 407  21/38   Barbara Friday              F  41 Wakulla Springs  FL   59:02  9:30
 408  18/44   Jill Ashoo                  F  30 Tallahassee      FL   59:03  9:31
 409   9/30   Ruth Jones                  F  54 Tallahassee      FL   59:10  9:32
 410  27/49   Lianne Coble                F  25 Tallahassee      FL   59:12  9:32
 411  20/34   Jackie Adams                F  39 Tallahassee      FL   59:20  9:33
 412  22/38   Lisa Cox                    F  41 Tallahassee      FL   59:22  9:34
 413  40/45   Layne Russell               M  44 Tallahassee      FL   59:23  9:34
 414  19/44   Susanna Stephens            F  32 Tallahassee      FL   59:27  9:34
 415  20/30   Sae Lee                     M  58 Tallahassee      FL   59:27  9:35
 416  19/42   Dani Su Armstrong           F  24 Tallahassee      FL   59:29  9:35
 417  15/19   Jeff Allen                  M  22 Tallahassee      FL   59:31  9:35
 418  10/11   Zach Weston                 M  18 Havana           FL   59:38  9:36
 419   8/13   Kasey Lovingood             F  19 Tallahassee      FL   59:39  9:36
 420  23/38   Vicki Townley               F  40 Tallahassee      FL   59:42  9:37
 421  28/42   Gary Liebert                M  50 Tallahassee      FL   59:44  9:37
 422  30/36   Louis Dawkiins, Jr.         M  34 Tallahassee      FL   59:47  9:38
 423   9/13   Freya Snyder                F  18 Tallahassee      FL   59:48  9:38
 424  16/19   Jason Brooks                M  20 Tallahassee      FL   59:50  9:38
 425  21/38   Dianne Dearduff             F  46 Tallahassee      FL   59:55  9:39
 426  29/42   Jon Anderson                M  52 Tallahassee      FL 1:00:03  9:40
 427  28/49   Christy Parzik              F  25 Tallahassee      FL 1:00:04  9:40
 428  24/38   Linda Johnson               F  41 Tallahassee      FL 1:00:08  9:41
 429  20/44   Christine Stabley           F  30 Tallahassee      FL 1:00:17  9:42
 430  30/42   Mark Priddy                 M  50 Tallahassee      FL 1:00:27  9:44
 431   5/8    Mike Schneider              M  69 Tallahassee      FL 1:00:31  9:45
 432  21/44   Beth Strickland             F  33 Tallahassee      FL 1:00:33  9:45
 433  20/42   Kirsten McIlrath            F  24 Tallahassee      FL 1:00:37  9:46
 434  10/30   Mary Jean Yon               F  50 Tallahassee      FL 1:00:38  9:46
 435  29/49   Lucy Clay Lovett            F  27 Tallahassee      FL 1:00:38  9:46
 436  30/49   Tiffany Smith               F  29                     1:00:39  9:46
 437  16/19   Jack Cosper                 M  62 Kingsland        GA 1:00:40  9:46
 438  31/36   Joe Gabovitz                M  34 Tallahassee      FL 1:00:42  9:46
 439   5/17   Emily Ruddell               F  59 Tallahassee      FL 1:00:43  9:47
 440  31/42   John Kennedy                M  52 Tallahassee      FL 1:00:54  9:49
 441  22/44   Lenore McWey                F  34 Tallahassee      FL 1:01:00  9:49
 442  11/30   Shirley Isenberg            F  50 Jacksonville     FL 1:01:01  9:50
 443  32/42   David Shearer               M  51 Port Charlotte   FL 1:01:04  9:50
 444  21/30   Salim Talib                 M  56 Tallahassee      FL 1:01:04  9:50
 445  41/45   John Cook                   M  40 Tallahassee      FL 1:01:07  9:51
 446          Jackson Dick                M   9 Tallahassee      FL 1:01:24  9:53
 447  21/34   Heather Desguin             F  36 Tallahassee      FL 1:01:29  9:54
 448  31/39   Shane Desguin               M  35 Tallahassee      FL 1:01:30  9:54
 449  42/45   Bobby Dick                  M  43 Tallahassee      FL 1:01:41  9:56
 450  21/42   Katherine Gunter            F  20 Tallahassee      FL 1:01:42  9:56
 451  32/39   David Ensley                M  36 Tallahassee      FL 1:01:42  9:56
 452  32/36   Douglas Smith               M  34                     1:01:44  9:56
 453  33/36   Chris Skinner               M  33 Tallahassee      FL 1:01:45  9:57
 454   6/17   Susan Cornwell              F  56 Tallahassee      FL 1:01:50  9:57
 455   7/17   Electa Walker               F  56 Tallahassee      FL 1:01:58  9:59
 456  44/48   Bryan Desloge               M  46 Tallahassee      FL 1:02:02  9:59
 457  22/34   Lena Juarez                 F  36 Tallahassee      FL 1:02:06 10:00
 458  23/44   Victoria O'Sullivan         F  33 Tallahassee      FL 1:02:13 10:01
 459   8/17   Jill Myer                   F  56 Dothan           AL 1:02:14 10:01
 460  22/38   June Wiaz                   F  46 Tallahassee      FL 1:02:17 10:02
 461  23/38   Barbara Goldstein           F  47 Tallahassee      FL 1:02:28 10:04
 462  28/36   Greg Skinner                M  25 Tallahassee      FL 1:02:29 10:04
 463  29/36   Chris Rowe                  M  28 Bra #10          GA 1:02:39 10:05
 464  45/48   Tom McHaffie                M  48 Tallahassee      FL 1:02:49 10:07
 465  12/30   Roberta Mitchell            F  51 Tallahassee      FL 1:02:52 10:07
 466  22/30   Tom Powell                  M  58 Tallahassee      FL 1:02:53 10:08
 467  33/39   Kyle Peddie                 M  36 Hosford          FL 1:03:02 10:09
 468  24/44   Aliki Moncrief              F  33 Tallahassee      FL 1:03:04 10:09
 469  46/48   Jeffrey Jones               M  49 Tallahassee      FL 1:03:09 10:10
 470  22/42   Annette Dekloet             F  22 Tallahassee      FL 1:03:10 10:10
 471  17/19   Marshall Stewart            M  21 Sandy Plains     GA 1:03:12 10:11
 472  25/38   Tami Williamson             F  42 Tallahassee      FL 1:03:19 10:12
 473  31/49   Lucy Gray                   F  25 Tallahassee      FL 1:03:20 10:12
 474  23/34   Robin Adams                 F  37 Monticello       FL 1:03:25 10:13
 475  32/49   Loretta Handegard           F  26 Tallahassee      FL 1:03:26 10:13
 476  34/39   Patrick Cruz                M  38 Tallahassee      FL 1:03:39 10:15
 477  18/19   Clark Evans                 M  22 Tallahassee      FL 1:03:41 10:15
 478  30/36   Denny Vancleve, Jr.         M  25 Tallahassee      FL 1:03:42 10:15
 479  24/34   Julie Paske                 F  38 Tallahassee      FL 1:03:43 10:16
 480  24/38   Martha Gruender             F  47 Tallahassee      FL 1:03:43 10:16
 481  33/42   Wallace Randell             M  52                     1:03:44 10:16
 482  23/30   Jerry Chesnutt              M  55 Tallahassee      FL 1:03:45 10:16
 483  10/13   Shannon Mathews             F  18 Tallahassee      FL 1:03:46 10:16
 484  34/42   Thomas Rogers               M  51 Tallahassee      FL 1:03:46 10:16
 485  35/39   Todd Sumner                 M  39 Tallahassee      FL 1:03:52 10:17
 486   3/3    Pheona Kaiser               F  63                     1:03:53 10:17
 487  43/45   Marty Hebrank               M  42 Tallahassee      FL 1:03:59 10:18
 488  24/30   Fred Bates                  M  59 Tallahassee      FL 1:04:04 10:19
 489  26/38   Vicky Verano                F  42 Tallahassee      FL 1:04:18 10:21
 490  27/38   Colleen Fahey               F  43 Tallahassee      FL 1:04:26 10:23
 491  35/42   Gary Mendelsun              M  52 Tallahassee      FL 1:04:31 10:23
 492  23/42   Megan Pettifor              F  21 Tallahassee      FL 1:04:38 10:24
 493  25/38   Gina Snyder                 F  47 Tallahassee      FL 1:04:39 10:25
 494  34/36   Jackson Maynard             M  31 Tallahassee      FL 1:04:39 10:25
 495  25/44   Dawn Inman                  F  34 Havana           FL 1:04:43 10:25
 496  36/42   Elbert Hurst                M  51 Thomasville      GA 1:04:47 10:26
 497   6/8    Barrett Johnson             M  65 Tallahassee      FL 1:04:53 10:27
 498  26/38   Karen Ventimiglia           F  46 Tallahassee      FL 1:04:56 10:27
 499   1/1    Margarete Deckert           F  73 Tallahassee      FL 1:04:58 10:28
 500   9/17   Christie Koontz             F  56 Tallahassee      FL 1:05:02 10:28
 501  24/42   Jennifer Hancock            F  24 Tallahassee      FL 1:05:03 10:29
 502  26/44   Sherri Koyles               F  32 Tallahassee      FL 1:05:08 10:29
 503  27/44   Hilary Peddie               F  33 Hosford          FL 1:05:11 10:30
 504  36/39   George Smith                M  35 Tallahassee      FL 1:05:13 10:30
 505  44/45   Silvester Dawson            M  44 Tallahassee      FL 1:05:32 10:33
 506  25/42   Carolyn Campbell            F  20 Tallahassee      FL 1:05:35 10:34
 507  31/36   Richard Campbell            M  28 Tallahassee      FL 1:05:38 10:34
 508  28/44   Ali Sackett                 F  30 Tallahassee      FL 1:05:38 10:34
 509  27/38   Nadine Dexter               F  47 Tallahassee      FL 1:05:44 10:35
 510  33/49   Paulina Brewer              F  26 Thomasville      GA 1:05:55 10:37
 511  34/49   Stacey Campbell             F  28 Tallahassee      FL 1:05:55 10:37
 512  26/42   Lindsey Rector              F  22 Tallahassee      FL 1:05:57 10:37
 513  37/42   Steve Keller                M  53 Tallahassee      FL 1:06:01 10:38
 514  28/38   Maureen A P Richards        F  46 Tallahassee      FL 1:06:04 10:38
 515  28/38   Ana Suttherland             F  43                     1:06:05 10:39
 516  27/42   Dorca Lee                   F  23 Tallahassee      FL 1:06:07 10:39
 517  32/36   Michael Connor              M  25 Tallahassee      FL 1:06:08 10:39
 518  28/42   Lindsay Snyder              F  23 Tallahassee      FL 1:06:08 10:39
 519  29/44   Kelly Russell               F  33 Tallahassee      FL 1:06:11 10:39
 520  45/45   Dennis Smith                M  40 Tallahassee      FL 1:06:15 10:40
 521  29/42   Lindsey Maddox              F  22 Tallahassee      FL 1:06:23 10:41
 522  30/44   April Warner                F  30 Tallahassee      FL 1:06:31 10:43
 523  31/44   Kimberly Foggy              F  30 Tallahassee      FL 1:06:40 10:44
 524  38/42   Thomas Zaccardi             M  53 Tallahassee      FL 1:06:40 10:44
 525  30/42   Chelsea Downs               F  22 Tallahassee      FL 1:06:47 10:45
 526  31/42   Tara Stalnaker              F  22 Tallahassee      FL 1:07:05 10:48
 527   2/7    Robert Morris               M  74 Tallahassee      FL 1:07:06 10:48
 528  13/30   Janet Hastings              F  54 Tallahassee      FL 1:07:13 10:49
 529  32/42   Lauren Murphey              F  23 Tallahassee      FL 1:07:14 10:50
 530  25/34   Yeline Goin                 F  38 Tallahassee      FL 1:07:16 10:50
 531  37/39   John Woo Ii                 M  36 Tallahassee      FL 1:07:17 10:50
 532  14/30   Nada Scott                  F  53 Havana           FL 1:07:18 10:50
 533  35/49   Rebecca Falk                F  27 Tallahassee      FL 1:07:54 10:56
 534  10/17   Jl Law                      F  59 Fort Myers       FL 1:07:56 10:56
 535  36/49   Ursula Carmichael           F  28 Tallahassee      FL 1:08:01 10:57
 536  47/48   Randey Burnette             M  46 Tallahassee      FL 1:08:06 10:58
 537   3/7    Marvin Stevenson            M  71 Rochester Hills  MI 1:08:09 10:58
 538  39/42   Tor Bejnar                  M  50 Tallahassee      FL 1:08:13 10:59
 539  25/30   Philip Munoz                M  55 Tallahassee      FL 1:08:20 11:00
 540  37/49   Jessica Bishop              F  26 Tallahassee      FL 1:08:47 11:05
 541  33/42   Lisa Robinson               F  24 Tallahassee      FL 1:08:57 11:06
 542  26/30   Bob Myer                    M  56 Dothan           AL 1:09:00 11:07
 543  15/30   Cynthia Christen            F  53 Crawfordville    FL 1:09:05 11:08
 544  29/38   Betty Jo Nelson             F  43 Tallahassee      FL 1:09:10 11:08
 545  16/30   Susan Tassinari             F  51 Crawfordville    FL 1:09:24 11:10
 546  11/17   Gloria Crittenden           F  57 Tallahassee      FL 1:09:28 11:11
 547  33/36   Charles Clark               M  25 Tallahassee      FL 1:09:31 11:12
 548  11/13   Stacie France               F  15 Tallahassee      FL 1:09:35 11:12
 549  30/38   Connie O'Brien              F  42 Tallahassee      FL 1:09:42 11:13
 550  34/42   Aimee Molineaux             F  22 Tallahassee      FL 1:09:58 11:16
 551  40/42   Michael Zimny               M  51 Tallahassee      FL 1:10:02 11:17
 552  17/30   Wendy Bevan- Baker          F  50 Tallahassee      FL 1:10:03 11:17
 553  27/30   John Dunn                   M  58 Tallahassee      FL 1:10:06 11:17
 554  35/42   Ellen Sigmon                F  24 Tallahassee      FL 1:10:11 11:18
 555  34/36   John Margnelli              M  26 Tallahassee      FL 1:10:12 11:18
 556  36/42   Lindsay Mock                F  23                     1:10:18 11:19
 557  12/17   Marjorie Hornsby            F  57 Tallahassee      FL 1:10:24 11:20
 558  18/30   Vicky Bernal                F  54 Tallahassee      FL 1:10:34 11:22
 559  29/38   Susan Kaempfer              F  49 Tallahassee      FL 1:10:36 11:22
 560  31/38   Sharon Smith                F  41 Tallahassee      FL 1:10:41 11:23
 561  38/39   Bruce T. Jeroslow           M  36 Tallahassee      FL 1:10:46 11:24
 562  35/36   Jerry Arnold                M  28 Tallahassee      FL 1:11:12 11:28
 563   4/7    Arthur Ward                 M  72 Tallahassee      FL 1:11:17 11:29
 564  26/34   Susan Vanhoeij              F  36 Tallahassee      FL 1:11:23 11:30
 565  32/38   Edie McCarty                F  44 Tallahassee      FL 1:11:27 11:30
 566  30/38   Julia Francisco             F  47 Tallahassee      FL 1:11:33 11:31
 567   7/8    James Story                 M  66 Fowlstown        GA 1:11:35 11:32
 568  17/19   Michael Degennaro           M  63 Tallahassee      FL 1:11:39 11:32
 569  27/34   Diane Diangelo              F  35 Somerville       MA 1:11:50 11:34
 570  39/39   Che Odom                    M  35 Tallahassee      FL 1:11:51 11:34
 571  19/30   Beth Heuler                 F  50 Tallahassee      FL 1:11:53 11:35
 572  31/38   Betsy Johansen              F  48 Tallahassee      FL 1:12:18 11:39
 573  37/42   Lauren Jones                F  21 Tallahassee      FL 1:12:24 11:40
 574  41/42   Joe Rubin                   M  51 Tallahassee      FL 1:12:31 11:41
 575  38/49   Allison Dyrlund             F  27 Tallahassee      FL 1:12:37 11:42
 576  32/44   Kimberly Menchion           F  30 Tallahassee      FL 1:12:41 11:42
 577  35/36   Byron Menchion              M  33 Tallahassee      FL 1:12:42 11:42
 578          Alexandra Pijut             F  11 Tallahassee      FL 1:12:42 11:42
 579  32/38   Patti Pijut                 F  46 Tallahassee      FL 1:12:43 11:43
 580  33/38   Cathy McCarty               F  49 Tallahassee      FL 1:12:45 11:43
 581  34/38   Terry Massa                 F  48 Tallahassee      FL 1:13:05 11:46
 582  13/17   Barbara Rains               F  57 Tallahassee      FL 1:13:08 11:47
 583  20/30   Elaine Hamlin               F  53 Lanark Village   FL 1:13:19 11:48
 584  39/49   Letisha Bivins              F  29 Tallahassee      FL 1:13:36 11:51
 585  21/30   Dianne Douglas              F  52 Tallahassee      FL 1:13:43 11:52
 586  33/38   Susan Ledford               F  43 Tallahassee      FL 1:14:02 11:55
 587  35/38   Kathy Dunnigan              F  47 Tallahassee      FL 1:14:26 11:59
 588  40/49   Chika Okoro                 F  26 Tallahassee      FL 1:14:29 12:00
 589  38/42   Miranda Raines              F  20 Tallahassee      FL 1:14:40 12:01
 590  41/49   Keri Snyder                 F  25 Tallahassee      FL 1:14:43 12:02
 591  48/48   Randy Dumm                  M  49 Tallahassee      FL 1:15:01 12:05
 592  36/38   Casey Chapin                F  45 Tallahassee      FL 1:15:21 12:08
 593  14/17   Carolyn Howard              F  59 Tallahassee      FL 1:15:59 12:14
 594  39/42   Jamie Clem                  F  21 Tallahassee      FL 1:16:12 12:16
 595  42/49   Tracy Arnold                F  26 Tallahassee      FL 1:16:31 12:19
 596  22/30   Reba Arnold                 F  52 Tallahassee      FL 1:16:32 12:19
 597  33/44   April Brown                 F  33 Tallahassee      FL 1:16:35 12:20
 598  12/13   Hillary Clay                F  18 Sandy Plains     GA 1:16:37 12:20
 599  28/30   Tom Hastings                M  55 Tallahassee      FL 1:17:04 12:25
 600  34/44   Chrisy Simmons              F  32                     1:17:14 12:26
 601  37/38   Michelle Hershel            F  46 Tallahassee      FL 1:17:35 12:30
 602  11/11   Joshua Hershel              M  15 Tallahassee      FL 1:17:37 12:30
 603   8/8    Richard Dolan               M  65 Tallahassee      FL 1:18:40 12:40
 604  35/44   Shea Purkey                 F  30 Tallahassee      FL 1:18:46 12:41
 605  28/34   Sunita Smith                F  35                     1:18:49 12:41
 606  34/38   Debby Alexander             F  44 Tallahassee      FL 1:18:50 12:42
 607   5/7    Jim Skofronick              M  74 Tallahassee      FL 1:19:01 12:43
 608  18/19   Tim Lynch                   M  60 Tallahassee      FL 1:19:02 12:44
 609  15/17   Bonnie Sorensen             F  58                     1:19:08 12:44
 610  23/30   Gwendolyn Fillyau           F  50 Tallahassee      FL 1:19:12 12:45
 611  29/34   Christy Reeves              F  37 Tallahassee      FL 1:19:33 12:48
 612  19/19   Billy Millard               M  24 Tallahassee      FL 1:20:40 12:59
 613  30/34   Dinah Johnson               F  36 Tallahassee      FL 1:20:41 12:59
 614  35/38   Kirsten Anderson            F  41 Tallahassee      FL 1:20:46 13:00
 615  36/44   Becky Harrison              F  31 Tallahassee      FL 1:20:47 13:00
 616  29/30   Gene Newcomb                M  56 Tallahassee      FL 1:21:08 13:04
 617  42/42   Tom Gilpin                  M  53 Tallahassee      FL 1:21:35 13:08
 618  24/30   Mary Barry                  F  52 Tallahassee      FL 1:23:25 13:26
 619  25/30   Debbie Griffin-Bruton       F  51 Tallahassee      FL 1:23:27 13:26
 620  31/34   Susan Dawson                F  39 Tallahassee      FL 1:23:44 13:29
 621   6/7    J. Vern Williams            M  73 Tallahassee      FL 1:23:47 13:29
 622  32/34   Penny Burnside              F  39 Bainbridge       GA 1:23:49 13:30
 623   1/2    Josephine Newton            F  79 Tallahassee      FL 1:24:02 13:32
 624  36/38   Michelle Brooks             F  42 Tallahassee      FL 1:25:11 13:43
 625  43/49   Tamika Brown                F  25 Tallahassee      FL 1:25:12 13:43
 626  37/38   Mary Buchholz               F  44 Tallahassee      FL 1:25:12 13:43
 627  44/49   Heather Erato               F  26 Tallahassee      FL 1:26:03 13:51
 628  40/42   Sharon Walker               F  24 Tallahassee      FL 1:26:04 13:52
 629  26/30   Judy Shapiro                F  54 Tallahassee      FL 1:27:15 14:03
 630  30/30   Don Douglas                 M  59 Tallahassee      FL 1:27:24 14:04
 631          Cierra Davis                F   6 Tallahassee      FL 1:29:16 14:22
 632  37/44   Jennifer Davis              F  31 Tallahassee      FL 1:29:18 14:23
 633  38/44   Jennifer Roady- Lawson      F  30 Tallahassee      FL 1:29:33 14:25
 634  45/49   Holly Webb                  F  27 Tallahassee      FL 1:29:35 14:25
 635  16/17   Mary Messer                 F  55 Tallahassee      FL 1:31:44 14:46
 636  46/49   Lori Frederick              F  28 Tallahassee      FL 1:31:46 14:46
 637  39/44   Nan Alford                  F  30 Tallahassee      FL 1:31:47 14:47
 638  19/19   Fred Deeb                   M  64 Tallahassee      FL 1:31:49 14:47
 639  38/38   Joanne Cline                F  44 Tallahassee      FL 1:32:18 14:52
 640  27/30   Bonnie Stark                F  52 Tallahassee      FL 1:32:20 14:52
 641  40/44   Clarissa Dunlap             F  32 Tallahassee      FL 1:36:41 15:34
 642  41/44   Leslie McDaniel             F  31 Tallahassee      FL 1:36:46 15:35
 643   2/2    Rosalie Myers               F  84 Tallahassee      FL 1:37:36 15:43
 644  17/17   Jacqueline Condray          F  59 Tallahassee      FL 1:38:24 15:51
 645  28/30   Wendy Ebbers                F  51 Tallahassee      FL 1:38:26 15:51
 646  33/34   Janelle Baker               F  37 Tallahassee      FL 1:38:53 15:55
 647  42/44   Christy Chatmon             F  34 Tallahassee      FL 1:38:54 15:55
 648  13/13   Jackie Sauls                F  19 Tallahassee      FL 1:39:40 16:03
 649  36/36   Jason Tadder                M  33 Tallahassee      FL 1:39:43 16:03
 650  47/49   Kathryn Tadder              F  27 Tallahassee      FL 1:39:45 16:04
 651   1/1    Charlie Yates               M  81 Tallahassee      FL 1:40:10 16:08
 652   7/7    Jere Moore                  M  74 Tallahassee      FL 1:40:10 16:08
 653  41/42   Kris Creel                  F  24 Tallahassee      FL 1:43:55 16:44
 654  38/38   Gwen Ezell                  F  48 Tallahassee      FL 1:44:08 16:46
 655  29/30   Shelley Lewis               F  50 Tallahassee      FL 1:44:09 16:46
 656  34/34   Artesa Anderson             F  36 Wakulla Springs  FL 1:44:27 16:49
 657  36/36   Mia Fimore                  M  25 Tallahassee      FL 1:44:29 16:49
 658  43/44   Brielle Roorda              F  30 Tallahassee      FL 1:44:57 16:54
 659  48/49   Elissa Bedford              F  26 Tallahassee      FL 1:45:00 16:54
 660  49/49   Karyn Rushe                 F  25 Tallahassee      FL 1:45:02 16:55
 661  44/44   Jamee Childs                F  34 Tallahassee      FL 1:45:06 16:55
 662  30/30   Marilyn Joyner              F  50 Quincy           FL 1:45:09 16:56
 663  42/42   Lauren Telesmanic           F  23 Tallahassee      FL 1:45:12 16:56
1 Mile
** DIV/TOT shows place in agegroup/div & the total (6/42 - 6th out of 42) **
Place Div/Tot  Name                        S Age City             St Mile
===== ======== =========================== = === ================ == =======
   1   1/12   Taylor Buzzard              M  12 Tallahassee      FL    5:57
   2   1/5    Lily Williams               F  11                        6:00
   3   1/3    James Herzog                M  14 Tallahassee      FL    6:02
   4   2/12   Nick Minno                  M  11 Tallahassee      FL    6:26
   5   3/12   Dillon Andrews              M  12 Tallahassee      FL    6:34
   6   1/11   Nick Dietrich               M   9 Tallahassee      FL    6:35
   7   1/6    Katie Whitworth             F   8 Tallahassee      FL    6:46
   8   1/24   John Whitworth              M  48 Tallahassee      FL    6:47
   9   4/12   Brett Mc Neill              M  11 Tallahassee      FL    6:54
  10   2/11   Chad Manausa                M   9 Tallahassee      FL    6:58
  11   1/7    Alli Clarke                 F  14 Tallahassee      FL    7:02
  12   1/13   Wyatt Rancourt              M   7 Tallahassee      FL    7:07
  13   2/7    Ashira Morris               F  14 Tallahassee      FL    7:09
  14   3/7    Caroline Showalter          F  14 Tallahassee      FL    7:10
  15   3/11   Hunter Scott                M   9 Tallahassee      FL    7:13
  16   2/24   Dan Fowler                  M  29 Tallahassee      FL    7:16
  17   3/24   John Doe                    M  76 Tallahassee      FL    7:24
  18   5/12   Craig Douglas               M  12 Tallahassee      FL    7:27
  19   6/12   Jamie Wright                M  12 Tallahassee      FL    7:28
  20   2/13   Danny Manausa               M   7 Tallahassee      FL    7:29
  21   1/4    Ann Dietrich                F  16 Tallahassee      FL    7:30
  22   4/11   Jeff Auger                  M   9 Tallahassee      FL    7:33
  23   4/24   Christopher Presness        M  31 Tallahassee      FL    7:34
  24   1/13   Breanna Bruner              F  10 Tallahassee      FL    7:37
  25   5/24   Wes Bruner                  M  51 Tallahassee      FL    7:37
  26   2/3    Alex MacK                   M  13 Tallahassee      FL    7:38
  27   1/32   Meghan Halliday             F  28 Tallahassee      FL    7:39
  28   6/24   Mark Mahoney                M  54 Tallahassee      FL    7:42
  29   2/5    Jenny Johnson               F  12 Tallahassee      FL    7:52
  30   3/13   McKay Moulton               M   8 Tallahassee      FL    7:53
  31   5/11   Marshall Hendlin            M   9 Tallahassee      FL    8:00
  32   3/5    Megan Bailey                F  12 Tallahassee      FL    8:01
  33   4/13   Brett Easterling            M   8 Tallahassee      FL    8:01
  34   5/13   Chad Minter                 M   8 Tallahassee      FL    8:02
  35   6/11   Anthony Mahoney             M  10 Tallahassee      FL    8:06
  36   1/12   Jake Scott                  M   6 Tallahassee      FL    8:09
  37   4/5    Bayla Morris                F  12 Tallahassee      FL    8:10
  38   2/13   Cheslyn Donaldson           F   9 Tallahassee      FL    8:12
  39   7/12   Jacob Schrimpf              M  12 Gages Lake       IL    8:12
  40   3/13   MacKenzie Chesnutt          F   9 Tallahassee      FL    8:13
  41   4/7    Melissa Jackman             F  14 Woodville        FL    8:13
  42   2/32   Bailey Ruank                F  22 Tallahassee      FL    8:14
  43   5/7    Danielle Jackman            F  14 Woodville        FL    8:17
  44   8/12   Jacob Wilson                M  11 Tallahassee      FL    8:18
  45   9/12   Avery Smith                 M  11 Tallahassee      FL    8:22
  46   4/13   Emily Montee Hall           F   9 Lake City        FL    8:27
  47   1/12   Caroline Campbell           F   6 Tallahassee      FL    8:28
  48   7/24   Bruce Campbell              M  57 Tallahassee      FL    8:29
  49   2/12   Joshua Liles                M   6 Tallahassee      FL    8:32
  50   2/6    Katherine Dixon             F   7 Tallahassee      FL    8:34
  51   6/13   David Yu                    M   8 Tallahassee      FL    8:35
  52   3/32   Wren Fowler                 F  26 Tallahassee      FL    8:36
  53   7/13   Austin Sullivan             M   8 Tallahassee      FL    8:39
  54   7/11   Luke Liles                  M  10 Tallahassee      FL    8:41
  55  10/12   Michael McGuire             M  11 Tallahassee      FL    8:43
  56   3/12   Alexander Bowman            M   5 Tallahassee      FL    8:48
  57   4/32   Victoria Kehler             F  23 Lakeland         FL    8:49
  58   8/11   Chris Lindsay               M   9 Tallahassee      FL    8:50
  59   8/13   Jordon Sullivan             M   7 Tallahassee      FL    8:59
  60   4/12   Zachary Moulton             M   6 Tallahassee      FL    9:00
  61   5/13   Holly Devieger              F  10 Tallahassee      FL    9:00
  62   8/24   Tj Devliegou                M  43 Tallahassee      FL    9:01
  63   9/24   Paul Moulton                M  32 Tallahassee      FL    9:03
  64   9/13   Benjamin Schrimpf           M   7 Gages Lake       IL    9:05
  65   6/13   Mary Dixon                  F   9 Tallahassee      FL    9:05
  66   9/11   Erik Isenberg               M   9 Tallahassee      FL    9:06
  67  10/24   Kevin Pope                  M  46 Tallahassee      FL    9:06
  68   3/3    Phillip Isenberg            M  13 Tallahassee      FL    9:07
  69  10/11   Sean Isenberg               M   9 Tallahassee      FL    9:07
  70   5/32   Marisa Byles                F  20 Tallahassee      FL    9:17
  71   6/32   Emily Hillman               F  21 Tallahassee      FL    9:26
  72  11/24   Kee Elwell                  M  48 Tallahassee      FL    9:32
  73   7/32   A. Triston Artley           F  19 Tallahassee      FL    9:35
  74   3/6    Gabrielle Rancourt          F   7 Tallahassee      FL    9:36
  75   8/32   Regan Rancourt              F  35 Tallahassee      FL    9:37
  76   5/12   Luke Ceci                   M   6 Tallahassee      FL    9:37
  77  12/24   Chuck Minter                M  37 Tallahassee      FL    9:38
  78   9/32   Staci Shapiro               F  19 Tallahassee      FL    9:41
  79  11/11   Billy Brickner              M  10 Tallahassee      FL    9:43
  80  13/24   Ray Hanlon                  M  63 Tallahassee      FL    9:43
  81  11/12   John Santana                M  11 Tallahassee      FL    9:47
  82  14/24   Richard Morris              M  55 Tallahassee      FL    9:50
  83  10/32   Jamie Morris                F  48 Tallahassee      FL    9:50
  84  12/12   Lowell Katz                 M  12 Tallahassee      FL    9:51
  85   7/13   Savannah Hart               F   9 Fort Myers       FL    9:59
  86  10/13   Kohl Minter                 M   7 Tallahassee      FL   10:03
  87   4/6    Bailey P. Hall              F   8 Lake City        FL   10:06
  88  11/32   Dawn MacKland               F  35 Quincy           FL   10:07
  89   2/4    Anna Occhiuzzo              F  15 Tallahassee      FL   10:07
  90  12/32   Heather Bochnia             F  27 Tallahassee      FL   10:10
  91   3/4    Lydia Picerne               F  15 Tallahassee      FL   10:30
  92   6/12   Ben Tanner                  M   6 Tallahassee      FL   10:37
  93  13/32   Amanda Brown                F  21 Lakeland         FL   10:39
  94   8/13   Ella Smith                  F   9 Tallahassee      FL   10:39
  95  14/32   Alison Moulton              F  31 Tallahassee      FL   10:41
  96  15/32   Sommer Shelfer              F  27 Tallahassee      FL   10:43
  97  15/24   Robert Bass                 M  44 Tallahassee      FL   10:44
  98   7/12   Kelton Bass                 M   3 Tallahassee      FL   10:45
  99  11/13   Zach Roberts                M   8 Tallahassee      FL   10:47
 100  16/32   Pat Bruner                  F  48 Tallahassee      FL   10:48
 101   9/13   Brittany Davidson           F   9 Tallahassee      FL   10:50
 102   5/5    Korey Peterson              F  11 Tallahassee      FL   10:52
 103   8/12   Dylan Peterson              M   5 Tallahassee      FL   10:53
 104  10/13   Julia Rowan                 F   9 Tallahassee      FL   10:54
 105  11/13   Morgan Phillips             F   9 Tallahassee      FL   10:57
 106  12/13   Reece Kunkel                F  10 Crawfordville    FL   11:01
 107  16/24   Randy Rabon                 M  53 Woodville        FL   11:02
 108  12/13   Colbi Hopkins               M   7 Tallahassee      FL   11:11
 109   2/12   Sara Hearn                  F   6 Tallahassee      FL   11:12
 110  17/32   Lynn Hearn                  F  40 Tallahassee      FL   11:16
 111   9/12   Hayden Hart                 M   6 Fort Myers       FL   11:24
 112  17/24   Robby Tillman               M  20 Tallahassee      FL   11:44
 113  18/32   Becky Easterling            F  36 Tallahassee      FL   11:50
 114   3/12   Casey Easterling            F   5 Tallahassee      FL   11:52
 115  19/32   Veronica Occhiuzzo          F  19 Tallahassee      FL   11:53
 116  20/32   Mary Sue Occhiuzzo          F  52 Tallahassee      FL   11:56
 117  21/32   Kathy Creel                 F  51 Tallahassee      FL   11:59
 118  22/32   Marsha Crisler              F  51 Tallahassee      FL   11:59
 119   6/7    Amy Correia                 F  13 Tallahassee      FL   12:00
 120  10/12   Coleson Davis               M   5 Tallahassee      FL   12:01
 121   4/12   Shealyn Sullivan            F   5 Tallahassee      FL   12:02
 122   5/12   Bridget Isenberg            F   6 Tallahassee      FL   12:05
 123   6/12   Kendall Minter              F   4 Tallahassee      FL   12:13
 124  23/32   Annasue Minter              F  35 Tallahassee      FL   12:14
 125   5/6    Jenna Brickner              F   8 Tallahassee      FL   12:19
 126  18/24   Eric Brickner               M  40                       12:20
 127  24/32   Patricia Rogers             F  61 Tallahassee      FL   12:20
 128  11/12   Wayne Kiger                 M   6 Tallahassee      FL   12:23
 129  25/32   Paula Kiger                 F  41 Tallahassee      FL   12:24
 130  26/32   Sarah Bragg                 F  19 Tallahassee      FL   12:25
 131   7/12   Laura Ceci                  F   3 Tallahassee      FL   12:28
 132   8/12   Lilly Unger                 F   3 Tallahassee      FL   13:07
 133  19/24   Ron Davidson                M  46 Tallahassee      FL   13:08
 134  27/32   Nancy Isenberg              F  44 Tallahassee      FL   13:10
 135  28/32   Barbara Veech               F  52 De Land          FL   13:24
 136  29/32   Susan Rehwinkel             F  40 Tallahassee      FL   14:33
 137   9/12   Olivia Rehwinkel            F   3 Tallahassee      FL   14:33
 138  30/32   Aurora Graves               F  23                       14:57
 139  20/24   James Demarco               M  26                       14:58
 140   1/1    Cameron Massa               M  16 Tallahassee      FL   15:15
 141  21/24   Steve Massa                 M  50 Tallahassee      FL   15:16
 142  31/32   Angela Jackson              F  35 Tallahassee      FL   15:47
 143  22/24   Frank Arroyo                M  40                       16:14
 144  10/12   Ansie Rayborn               F   5 Tallahassee      FL   16:28
 145   4/4    Nikki Anderson              F  15 Tallahassee      FL   16:41
 146  11/12   Katrina Anderson            F   3 Tallahassee      FL   16:41
 147   7/7    Xanna Prentice              F  13 Monticello       FL   17:05
 148  23/24   Sean Rayborn                M  37 Tallahassee      FL   17:26
 149   6/6    Ashlyn Rayborn              F   7 Tallahassee      FL   17:27
 150  32/32   Carol Miiller               F  36 Tallahassee      FL   17:50
 151  12/12   Alexis Miller               F   5 Tallahassee      FL   17:51
 152  13/13   Scott Flynn                 M   8 Tallahassee      FL   19:07
 153  12/12   Alex Hearn                  M   4 Tallahassee      FL   19:08
 154  24/24   David Hearn                 M  43 Tallahassee      FL   19:09
 155  13/13   Allison Whittier            F   9 Tallahassee      FL   23:11
		 ********** TEAMS AWARDS LIST **********
              ********** CORPORATE TEAM RESULTS **********
  1.  FSU COLLEGE OF SOCIAL SCIEN
           1    4    7    8   11  =   31
        Koji Ueno M 34, Dale Smith M 52, Thomas Mayock M 23, Gary Fournier M
        54, Charles Connerly M 59
  2.  COLLEGE OF MEDICINE
           3    9   10   13   15  =   50
        Maggie Davis F 26, David Steele M 57, Sarah Tatum F 24, Kathryn Hunt F
        23, Beth Alexander F 41
  3.  TRI-M-STABLES DARKSIDE
           6   12   16   17   20  =   71
        Mike Boll M 41, George Palmer M 61, Michele Rowe F 45, Keith Rowe M 44,
        Jacque Myers F 49
  4.  CARR, RIGGS, INGRAM MEN
           5   19   32   35   36  =  127
        Danny Gordon M 16, Richard Gordon M 52, J. Vern Williams M 73, Fred
        Deeb M 64, Jason Tadder M 33


                ********** FEMALE TEAM RESULTS **********
  1.  L6
           1    2    3    5    9  =   20
        Lara Shaw F 33, Stephanie Liles F 33, Seeley Lovett F 29, Lisa Johnson
        F 24, Kim Likens F 37
  2.  TALLAHASSEE LASSIES
           4    6    7    8   10  =   35
        Allison Eagen F 27, Jane Johnson F 47, Lisa Whitworth F 35, Julie
        Clark F 44, Kathy Lindsay F 46
  3.  CARR, RIGGS & INGRAM WOMEN
          13   16   17   18   19  =   83
        Katherine Gordon F 22, Julia Francisco F 47, Mary Messer F 55, Lori
        Frederick F 28, Nan Alford F 30


                 ********** OPEN TEAM RESULTS **********
  1.  WYSIWYG
           1    2    3    4    9  =   19
        Joey Zins M 26, Carl Nordhielm M 43, Tim Unger M 46, Bill McCord M 43,
        Zach Galloway M 26
  2.  FLOWER GIRLS
           5    6    7   10   13  =   41
        Tony Guillen M 37, Sarah Docter- Willia F 41, David Yon M 50, Felton
        Wright M 48, Hobson Fulmer M 50
  3.  TEAM OUTTA NOWHERE
           8   12   14   16   17  =   67
        Jack Mc Dermott M 37, Tom Ratliffe M 58, Jerry Ongley M 58, Bill
        McGuire M 58, Jerry McDaniel M 52
  4.  TAHHH
          15   19   21   31   32  =  118
        Mike Sims M 54, Phil Leboutillier M 40, Brant Foster M 45, Lisa London
        F 35, Todd McMillan M 33